ÇizgiFilm
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÇizgiFilm

Çizgi Film Sitesi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» BEN10 ARKAPLAN MÜZİĞİ
Ben10 Kahramanlarımız EmptyCuma Mayıs 29, 2009 12:42 pm tarafından yasemin1

» Ben10 - Dergiyi Kaçırma!
Ben10 Kahramanlarımız EmptyCuma Mayıs 29, 2009 12:31 pm tarafından yasemin1

» BEN10 HANGİ YARATIĞA DÖNÜŞEBİLİR.
Ben10 Kahramanlarımız EmptyCuma Mayıs 29, 2009 12:30 pm tarafından yasemin1

» ben 10 konusu ve şarkısı
Ben10 Kahramanlarımız EmptyCuma Mayıs 29, 2009 12:24 pm tarafından yasemin1

» Winx Culup Hİkayesi Ve KoNUsu
Ben10 Kahramanlarımız EmptyCuma Mayıs 29, 2009 12:15 pm tarafından yasemin1

» KOD ADI AFACANLARI OYUNLARI
Ben10 Kahramanlarımız EmptyC.tesi Mayıs 23, 2009 1:17 pm tarafından yasemin1

» Daffy Duck
Ben10 Kahramanlarımız EmptyCuma Mayıs 22, 2009 9:37 pm tarafından yasemin1

» Uzaylıların Özeklikleri
Ben10 Kahramanlarımız EmptyCuma Mayıs 22, 2009 9:35 pm tarafından yasemin1

» Fırtına Şahinleri-Gruplar
Ben10 Kahramanlarımız EmptyCuma Mayıs 22, 2009 9:32 pm tarafından yasemin1

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum

Ben10 Kahramanlarımız

2 posters
YazarMesaj
emregsgs
Süper Moderatör
Süper Moderatör
emregsgs

Rep : 2600
Rep : 0

Ben10 Kahramanlarımız Empty
MesajKonu: Ben10 Kahramanlarımız   Ben10 Kahramanlarımız EmptyCuma Mayıs 15, 2009 9:42 am

Ben10

Ben Tennyson, kuzeni Gwen ve büyük babaları Max, yaz tatili başladığı sırada kamp gezisine giderler, Ben Gwen'le kavga ettikten sonra ormana doğru gider, kimseden uzak yalnız kaldığı için sevinmiştir ve yerde uzaylı kabuklu bir şey görür. Bulduğu gizemli maddeyi inceler, maddeye bakmayı sevmeye başlamıştır, Omnitrix adlı madde içerde saklıdır. Madde atağa geçerek daima kalacak şekilde bileğine bağlanır ve ona farklı uzaylı yaşam-formu dönüştürme yeteneği verir, onlara her birinin kendine ait eşşiz gücü vardır, bunlar DC'nin komik kahramanlarına epeyce benzer.Daha sonraları bu 10 kahraman dışında başka yaratıkların DNA'larıyla yeni uzaylılar çıkar. Buna karşın Ben yeni düzenli yetenekleri ile diğerlerine yardım etme sorumluluğunu anlar

İlk sezonda, bir noktada konusu kötü adam Vilgax kötü uzaylı savaş efendisi olup Omnitrix'le galaxy'i fethetmiştir.Vilgax Ben ile savaştığında en sonunda onu yakalamıştır ve işaret parmağını kırmızı renge dönüştürerek ben pulkanat iken ommıtrix armasına dokunup onu ben haline getirmiştir. Vilgax Sezon başladığında yaralanmış, Omnitrix'i bulup iyileşene kadar çeşitli birçok robot göndermiştir. Sonra o en azından iyileşti, kendisi yeniden almak için kalkıştı, sadece Ben, Gwen ve Max onu durdurdu. Ayrıca, sezonun başından sonuna kadar Max uzaylılar hakkında diğerlerinden daha iyi biliyordu, o sonuçları açığa vurdu ve Vilgax önceden onunla kavga etmişti. Daha fazla bazı kurnaz işlerde Ben'in gücü "büyür" ve Omnitrix'i sorumluca bilgili olarak kullanır, dikkate değer vurguyla kullandığı bölümde "Kevin 11"le birleşmişti.

İkinci sezon çoğunlukla ilerkilerde "Kötü adamın haftası" olarak düzenlendi. Bir kaç bölümün konusunun merkezi Kevin'dı, süper-güçlü 11 yaşında olup farklı enerjileri gücüyle içine çeker, Ben ilk sezonda onunla tanışmıştır. İlk tanıştığı sırada Omnitrix'in kabiliyetini dikkatsizce içine çekip bırakmıştı, Kevin karşıt olmaya çalışmıştı Ben'le. Kevin sonunda Ben'in orjinal on formundan çirkin amalgam (karışımsı) biçim oldu ve Ben'i suçladı. Vilgax finalde yine geri döndü, başlangıçta başaramadı Kevin'la takım olmayı umup başardı. Tekrar, başarısız oldu ve bu kez her ikiside ve Kevin değişik boyutta tuzak kurdu, Geçersiz Oldu. Bu sezonun başka bir olay sırasında Gölge Hayalet yok edildi, Ben'in orjinal 10 formundan biri oldu. Omnitrix'ten kaçmıştı, planlarıyla Ben'e sahip olmak istedi ve Omnitrix'i kendi mirası gibi kullanıp fethetmek istiyordu. Her nasılsa, yenildi ve Ben tarafından yok edildi.

Üçüncü sezonun hikayesinin çizimi henüz karacaydı. Birkaç bölümünün konusu çevredeki uzaylılarla korkunç canavarları Omnitrix aygıtının telepatiksel dokunuşla kazanmasıydı. Mor-boyanmış ışıklandırmayla, nedeniyle Doktor Vicktor'ın Frankenstein-esque alien uzaylısını yaratması, onlar müjedyle ortaya çıktı. Vicktor, geri döndü, Gölge Hayalet'le sadık oldu, sonra üçüncü sezonda canlandırdı. Planı Korodyum ışığı projesiyle özel istasyonda çarpazlama ve New Mexico'daki (Meksika) vericiyle dünyayı kullanıp dünyayı karanlıklaştırmak, böylece o izin verilen tam güçle ve kuralla gezegeni yok edecekti. Kalkıştı, her nasılsa, Ben engelledi; o güneşin korunmazlık emrini bitirdi ama Omnitrix'in DNA'sını ele geçiremedi.

Dördüncü sezon yaz tatili bittiğinde Ben'in son macerası eski haline döndü. Bir kaç bölümün konusu çevrede lider herzaman şovalyelerin organizasyonu, her zaman kral ve kendi Tennyson ile verilen fikirler bitip eski haline döndü. Ben'in birkaç düşmanı grup üyeleği için bir araya toplanıp çalışırlar, Tennysonların her iki savaşıda ve dağdaki hızlı temel tesisatçılıkla güç çalmalarıda "Negatif 10" oldu. Ben sonunda her zamanki krallığı kaybetmiş, dağdaki hızlı oluşum yüzü yok olmuştur, herşeye rağmen hologramla yüzlerin yeniden canlandırma anlamına gelir. Ben 10:Secret of the Omnitrix onun sonraki kısaca noktasıdır.

Serinin final bölümü yaz tatili bittikten sonra Ben'in normal hayatına dönüşü mümkün olarak kabullenerek gösterilmiştir ve onun babasının gizli güçleri ve millet generalliği bitip geri dönmüştür, sonra final doruğuna ulaştığında Vilgax ile savaşmıştır. Ben 10: Race Against Time (Ben 10: Zamana Karşı Yarış) adlı filmde kişilerin portreleri durumuna göre benzemiştir, film ve sırrın kalma güvenliği için orjinal karakterlerin Ben'in yaptığı kavgalardan farklı olarak yaratılmıştır.

Ana Karaterler

Ben Tennyson: Tam adı Benjamin Tennyson'dır. Omnitrix'i bileğinde taşıyan kişidir.Dizinin ana karakteridir.Huysuz, sabırsız, yaramaz ama diğerlerine yardım etmekten de çekinmeyen iyi kalpli 10 yaşında bir çocuktur.Omnitrix'i bulunca hayatı değişmiş ve bir kahraman olmuştur.

Gwen Tennyson: Ben'in kuzenidir.Herşeyin en iyisini ister.Kendini Ben'den büyük bilir.O daima büyük hayaller peşindedir.Ben'in her şeyini karıştırır, ve hiçbir şeyi Ben ile paylaşmaz. Kuzeni Ben'in her zaman şapşal olduğunu düşünür.

Max/Büyükbaba Tennyson:Ben ve Gwen'in büyükbabasıdır.Onları doğru yola götürür ve onlara tavsiyelerde bulunur.Ben ile Gwen'e sahip çıkar.Ve babalık yapar.Ben ile Gwen'in çoğu kez hayatını kurtarmıştır. Eskiden resmî olmayan "Tesisatçılar" adlı bir ekipte dünyayı kurtarmak için çalışıyordu.

Vilgax: Omnitrix'i; hatta Dünya'yı ele geçirmeye çalışır. Çok tehlikeli bir uzaylıdır. Bir bölümde Ben Vilgax'ı parçalayarak yok ettiğini düşünmüş ancak Vilgax yok olmamıştır, sadece vücudu parçalanmıştır.

Ben 10 Omnitrix Uzaylıları

Yaban Köpek: Gözleri yoktur tehlikeleri sezer bu köpek bu şekilde tanınır.Ayrıca Ben'in dönüştüğü ilk yavru uzaylıdır.Koklayarak yönünü bulur.

Dörtkol:Dört tane güçlü kolu vardır.Kollarını güçlü bir biçimde yere vurarak şiddetli sesler çıkartabilir.Acı hissetmez.Çok yavaştır.

Gri Madde:En küçük ve en akıllı uzaylıdır.Bir robotun ya da makinenin içine girip bozabilir ya da tamir edebilir.İyi dövüşemez.

Şimşek Hız:En hızlı koşan ve en hızlı düşünen uzaylıdır.Saatte 350 mph yol alabilir.Hızlı gittiğinde yolu iyi görebilmesi için maske takar.Mavi görür.

Güncelleme:Bir elektronik aleti kontrol edip onu düşmanına karşı kullanabilir.Sıvı gibi akışkandır.Elektro ataklara dayanamaz

Elmas Kafa: Kurşun,mermi vb.şeyler işlemez.Ellerini kılıç kadar keskin yapabilir.Gelen bir lazeri duşmanına yansıtabilir.Elmas fırlatır.Yere attığı elmaslarla kayar ve birkaç saniyelik havaya zıplayabilir.Yüksek ses titreşimlerinde patlar ama tekrar aynı kahramana dönüşür.

Ateş Topu:Ateşi kontrol edebilir.Ateşi ellerinden çıkartabilir.Ateş topları atabilir.Ateşten sörf yapıp uçabilir.Mermi gibi şeyleri eritebilir.Yüksek hıza ihtiyacı olduğu zaman ellerinin üzerinden uçar.Hasta olduğu zaman hastalığı ateşini dondurur.Ben bunu bazen gazetelere çıkıp ünlü olmak yada hava atmak için kullanır.

Yüzençene:Çok geniş ve güçlü bir çene yapısına sahiptir.Suda 1 saat kalabilir.Karada balık kesesine topladığı suyla durabilir.Elleri perdelidir.Keskin pençeleri vardır.Ağzı ardına kadar açılır.Makineyi bir kapsa sadece ağızıyla paramparça edebilir.Susuz solunum yapamaz.

Pul Kanat:Uçar.Sümüğümsü bir madde fırlatır.Çok pis kokar.4 gözü vardır.Bir sineğe ya da uçan bir böceğe benzetilir.

Gölge Hayalet:Duvarların içinden geçip görünmez olabilir.Düşmanlarını korkutabilir.Karnından Korkunç yılan gibi uzantılar çıkartır.Ben bunu bazen Gwen'i korkutmak ve şaklabanlık yapmak için kullanır.bu uzaylıyla herşey yapabilir

Yıldırım topu:Sumo güreşçileri gibi şişmandır.Gülle gibi olur ve yuvarlanır.Gülleyken göremez hisseder.Bu şekilde görür.Biraz aptalca davranabilir.Zayıf yönü ise gülle olmadığı zaman yavaş ve hantal.

Vahşi Asma:Lastik gibi uzayabilir.Bitkilerle konuşup bitki gibi kamuflaj olabilir.Ağaçlara benzetilir.Ancak keskin aletler ile canı yanar.Zayıf yönü ise günışığı göremezse solabilir.

Kurt Ben:Köpek ağızlı bir kurttur.Ağzı 4'e bölünebilir.Uluması ısırmasından kötüdür.Yüksek gerilimli kurt uluması yapabilir.Ben bu kurtu dağ tırmanışlarında kullanır.

Mumya Ben:Vahşi asma gibi uzayabilir.Vicktor onu korodyum denilen bir minerali toplaması için göndermiştir.Mumya benin saatine dokununca omnitrix mumya'nın dna'sını almıştır .

Benvicktor:Elektriği kontrol eder.Elektriği düşmanına fırlatır.Elektronik aletleri kendine bağlayarak daha fazla elektrik üretip,fırlatabilir.

YalaYut:1 dili var ama çok güçlü bir dil ve 4 midesi vardır.Yaladığı şeyi yutar ve düşmanına tükürür.Eğer tükürürse düşmanı eritir.Zayıf yönü ise insan yiyeceklerini sindiremez.

Ditto: Kendini istediği kadar klonlayabilir.Zayıf yönü ise fazla dayanıklı olamadığından üçkağıtçılığa yatkındır.

Articguanna:Ağzından buz çıkarır.Buztopu fırlatır.Sadece Ben 10,000 bölümünde görülmüştür.

GözOğlan:1000 tane gözü vardır.Gözlerinden enerji fırlatır.Sadece Ben 10 vs.Negative 10 adlı bölümde görülmüştür.Zayıf yönü ise kafasında hiç göz yoktur.

Büyük Yön:En büyük ve en güçlü uzaylıdır.Boyu 100,000 feet'i aşar.Ben bunu arada düşmanlarının gözünü korkutmak için kullanır.Sadece Secret of the omnitrix adlı bölümde görülmüştür.

Kötü Uzaylılar

Vilgax:Evrenin en güçlü uzaylılarından biridir.Ben Tennyson'ı hiç sevmez.Çok güçlüdür.Genellikle uzayda dolaşmak istesede omnitrix isteği onu hep bu fikirden caydırmıştır.Büyükbaba Max ile karşılaşmış ve dövüşmüştür.Max'den nefret eder.Max Vilgax'ı Ben'den uzak tutmak istemiştir.

Kevin 11:Kevin Ben gibi ancak 11 yaşındaki bir çocuktur.Ben ile hiç anlaşamaz.Bir kere omnitrix için kavga ettiklerinde omnitrix'in güçlerini emmiştir.Artık oda Ben gibi 10 uzaylıya dönüşebiliyordur.Üstelik zamansız.Ama bu özellikleri çok kullanınca omnitrix'in güçleri biribirine karışmıştır.Ve artık Kevin 10 uzaylının güçlerini kendinde değişik bir uzaylı formunda taşıyordur.

Göl Canavarı:Aslında bu yaratık kötü değildir.Sadece yumurtalarını korumaya çalışıyordur.Ben göl canavarını yumurtalarını çalan kişileri tam ısıracakken Yüzençene olarak engellemiştir.Ve yumurtalarını çalan insanları polise teslim etmiştir.

Zombozo:İnsanların ruhlarını emerek yaşayan bir Vampir Soytarı/Palyaço'dur.İnsanları güldürerek onların ruhunu hapseder.Yaptığı alet sayesinde insanların ruhlarını alıp hapseder.Bu aletin adı Psiko Palyaço'dur.Sadece Last Laugh bölümünde görülmüştür.

Kötü Gölge Hayalet:Gölge Hayalet'in 2.versiyonudur.Daha güçlü,daha korkunç daha patron tiplidir.Karnında yılan gibi uzantılar vardır.Saklayamaz.Ben bir bölümünde onu güneş ışığında yakmıştı.Ama Vicktor onu tekrar canlandırmıştır.Mumya,(Mumya Ben)Kurtadam(Kurt Ben)Vicktor'un adamlarıdır.Ben ile savaştığında Omnitrix yine DNA'sını emmiştir.Ben yinede Eski gölge hayaleti bazı operasyonlarda kullanır.Korkutmak isteyince 2.gölge hayalet'i kullanır.

Parmak Kafa:Zombozo'nun adamlarından biridir.3 kişi halinde dolaşırlar.Grubun en güçlü ve dayanıklı kötüsüdür.

Uzun Peruk:3lü çete'nin bir üyesidir.Parmak kafa gibi güçlü saçlara(Peruğa)sahiptir.Onları kontrol edip,bir şeyi yerinden sökebilir.

Asit Nefes:3lü çetenin 3.üyesidir.Bu üçlü üyelerin hepsi Zombozo'nun adamıdır.Asit nefesin gücü adından da anlaşılacağı gibi asit nefesi vardır.Nefesi asitlidir.Onun asit'i birşeyi eritebilir.Tükürürse dahada kötü olur.Çok kötü kokar.(pul kanat gibi)Kokuyu arkadaşları duymaması için özel bir maske takar.
Admin
Admin
Admin

Rep : 906
Rep : 0

Ben10 Kahramanlarımız Empty
MesajKonu: Geri: Ben10 Kahramanlarımız   Ben10 Kahramanlarımız EmptyCuma Mayıs 15, 2009 9:52 am

saol
http://cizgifilm.benimforum.org

Ben10 Kahramanlarımız
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BEN10 OYUNLARI
» Ben10 Bilgilendirme
» Ben10 - Gifler
» BEN10 ARKAPLAN MÜZİĞİ
» Ben10 - Dergiyi Kaçırma!