ÇizgiFilm
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÇizgiFilm

Çizgi Film Sitesi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» BEN10 ARKAPLAN MÜZİĞİ
Bilgiler ve İçerik EmptyCuma Mayıs 29, 2009 12:42 pm tarafından yasemin1

» Ben10 - Dergiyi Kaçırma!
Bilgiler ve İçerik EmptyCuma Mayıs 29, 2009 12:31 pm tarafından yasemin1

» BEN10 HANGİ YARATIĞA DÖNÜŞEBİLİR.
Bilgiler ve İçerik EmptyCuma Mayıs 29, 2009 12:30 pm tarafından yasemin1

» ben 10 konusu ve şarkısı
Bilgiler ve İçerik EmptyCuma Mayıs 29, 2009 12:24 pm tarafından yasemin1

» Winx Culup Hİkayesi Ve KoNUsu
Bilgiler ve İçerik EmptyCuma Mayıs 29, 2009 12:15 pm tarafından yasemin1

» KOD ADI AFACANLARI OYUNLARI
Bilgiler ve İçerik EmptyC.tesi Mayıs 23, 2009 1:17 pm tarafından yasemin1

» Daffy Duck
Bilgiler ve İçerik EmptyCuma Mayıs 22, 2009 9:37 pm tarafından yasemin1

» Uzaylıların Özeklikleri
Bilgiler ve İçerik EmptyCuma Mayıs 22, 2009 9:35 pm tarafından yasemin1

» Fırtına Şahinleri-Gruplar
Bilgiler ve İçerik EmptyCuma Mayıs 22, 2009 9:32 pm tarafından yasemin1

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum

Bilgiler ve İçerik

YazarMesaj
emregsgs
Süper Moderatör
Süper Moderatör
emregsgs

Rep : 2600
Rep : 0

Bilgiler ve İçerik Empty
MesajKonu: Bilgiler ve İçerik   Bilgiler ve İçerik EmptyCuma Mayıs 15, 2009 5:52 pm

Dizi, 2008 Ağustos ayında 98 dakikalık bir film ile başlayıp, 22 bölüm olarak planlanmış ilk sezonuna Ekim ayında Cartoon Network kanalında giriş yaptı. Dizinin prömiyeri (yani ilk bölümünün ilk gösterimi) 4 milyon izleyiciyle Cartoon Network'ün şimdiye dek en çok izlenen dizi prömiyeri olmuş. Ayrıca, çocuk kanalları içinde tüm yaş gruplarının hepsinde birden en yüksek reyting'i aynı anda yakalamış. Şöyle ki : Yaşları

* 2-11 arasında 1,8 milyon,
* 6-11 arasında 1,4 milyon,
* 9-14 arasında 1,2 milyon
kişi dizinin prömiyerini izlemiş. [kaynak belirtilmeli]

2003-2005 yılları arasında yayınlanmış olan aynı konulu çizgi dizinin ardından, yaratıcı George Lucas, bu kez isme bir "the" ekleyerek 3 boyutlu bilgisayar animasyonu ile efsanenin satır aralarını dolduruyor. 22'şer dakikalık bu bilgisayar animasyonlarında hikaye, Star Wars filmlerinden Yıldız Savaşları Bölüm 2: Attack of the Clones ile Yıldız Savaşları Bölüm 3: Revenge of the Sith arasındaki zamanda geçiyor. Doyamadığımız jedi dövüşlerine doyuyor, yepyeni ırklar ve teknolojiler ile tanışıyoruz.

Yıldız Savaşları hikayesinin sadece bir aşk dolambacı ya da aile kaosu olmadığı gözümüze sokuluyor. Ayrıca Jedi abilerin de Sith Lord'larının da filmlerdeki kadar "üstün" olmayıp, zamanında az savaşmadıkları, barışı yakalamak ya da yok etmek için karşılıklı az dövüşmedikleri buram buram yansıtılıyor. Her bölümün başında bir narrator (anlatıcı) sesi ile o bölüme sanki bir spor müsabakası anlatılıyormuş gibi heyecanla giriliyor olması benim gözümde gülünç bir hava katsa da zaman zaman Avatar tadı aldığım diziden memnunum.

Resmi web sitesinde yayınlanmış birçok tanıtım filmi , gösterime girmeden yayınlanan bazı sahneler ve bölüm özetlerinin ön gösterimleri var. Sitenin bu "videolar" bölümünde bazı bölümlerin perde arkası içeren belgesellerini de seyredebiliyoruz. Bu belgesellerde, yönetmen ekibinden Dave Filoni (kendisi daha önce Avatar: The Last Airbender'da çalışmış), "bu bölümde gördüğünüz klonların zırhları maviydi çünkü..." ya da "bölümdeki asanın ucundaki madalyonu tasarlarken şuradan esinlendik" tarzında yorumları, açıklamaları ile bize tatlı ayrıntıları aktarıyor.

Toplamda en az 100 bölüm olarak planlanan dizinin resmi web sitesinde bölümler arası hikayecikler içeren bir çizgi romanı da var.

Dizi, benim gibi Yıldız Savaşları'nın özel olarak taraftarı olmayan ama animasyonlarla arası da kötü olmayanlar için bence özellikle biçilmiş kaftan.

Yok eğer, Yıldız Savaşları'nın fanatiği, hatta 3 boyutlu oyunlarına kadar oynayan biriyken bu dizileri kaçırdıysanız çok şey kaybetmişsiniz diyebilirim.

Olur da "Oyunları oynamadım ama filmlerine hastayım" diyorsanız, belki bir Anakin Skywalker, bir Obi-Wan Kenobi tiplemelerinin görünüşlerini (bkz. yukarıdaki afiş) alıştığınızdan uzak bularak burun kıvırabilirsiniz. Ancak hikayenin akışı kesinlikle filmlerdekilerden aşağı kalmıyor.

Bilgiler ve İçerik
1 sayfadaki 1 sayfası